Гаманці та портмоне - сучасні аксесуари для справжніх модників

Гаманці та портмоне давно перстали бути звичайним предметом для зручності й виконання винятково практичної функції. А може ніколи такими не були, як знати?.. Щоб відповісти на це запитання, треба заглибитися в історію створення гаманця.

Історія еволюції гаманців і портмоне

Отже, в період до появи гаманців люди носили грошові знаки у головному уборі, халявах взуття, складках одягу. Іноді з них робили прикраси, наприклад, намиста. Логічно, що винахід предметів для їх зберігання був викликаний, передусім, практичністю, але і зовнішній вигляд у них не був пересічний.

У праобразах сучасних гаманців носили дорогоцінне каміння, трави та інші предмети, потрібні, як вважалося, для майбутнього загробного життя. Нагадували ці предмети сумки або скриньки для зберігання прикрас нашого часу, які є в кожної жінки, дівчини, дівчинки (чоловіки, до речі, теж не виняток).

Першими робити гаманці зі шкіри і прикрашати їх (наприклад, унікальною вишивкою) стали римляни. Також вони почали використовувати їх в якості обов'язкового атрибуту жіночого костюма.

У Франції ХІІІ-XIV століть гаманець служив сховищем не тільки грошей, але і ключів, молитовника, любовних листів. Так було до появи одягу з кишенями. З винаходом останнього відпала необхідність містких виробів, гаманці почали використовувати за прямим призначенням.

На початку ХІХ століття в моду увійшли гаманці довгастої форми з металевою оправою і гаманці шести- або восьмикутної форми. Гаманці для чоловіків в той час мали дві кишені або відділення і застібку. Основа гаманця - картон або щільний папір, покритий зверху шкірою або атласом. Зовнішня сторона гаманця прикрашалася бісерними вишивками.

XX століття додало нові сторінки в історію предметів для зберігання грошей. Невеликі гаманці на затискачах або кнопці, виконані на фабриці з штучних матеріалів, зв'язані або вишиті бісером рукодільницями, навіть монетниці, в які монети різного номіналу і калібру вкладаються одним натисканням пальця - один варіант. Інший - пропозиція від світових дизайнерів: найрізноманітніші моделі гаманців ручної роботи, прикрашені дорогоцінним камінням, кристалами Сваровскі, ексклюзивною вишивкою тощо.

Звичайно ж, ми не згадали всіх виглядів, яких набував гаманець за час свого існування (монети на шнурку, поясні мішечки, ліри...). Але уже на основі наведених історичних фактів можна зробити висновок, що краса майже завжди йшла в ногу з функціональністю.

Гаманці та портмоне: нинішні реалії

Жіночі та чоловічі, дитячі та дорослі, для гламурних штучок та консервативних бізнес-леді... Компактні та великі, з прикрасами і без, на замку або закльопці... Виготовлені з натуральної шкіри або штучних матеріалів... Червоні, чорні, коричневі, сині, фіолетові... Сьогодні знайти ідеальний варіант і для себе, і на подарунок - не проблема!

Щоб вибрати і купити гаманець і/або портмоне, відвідайте наш каталог. Асортимент - великий + постійні оновлення. Якість - висока, а ціни, не зважаючи на складну економічну ситуацію в країні - дуже навіть привабливі.

Купувати гаманці і портмоне у нас - суцільне задоволення! Це не завищена самооцінка, як ви могли подумати, це відгуки наших клієнтів. Заходьте до нас - самі у всьому переконаєтеся!